İnternette gördükleri iş ilanı üzerine Antalya’ya gelen aile, 13 gündür çadırda kalıyor

Aksaray’dan 3 buçuk aylık tarım işi ve kalacak yer temini vaadi ile çalışmak üzere Antalya’ya gelen 11 kişilik aile, paralarını alamayıp ev de bulamayınca kentin işlek bir caddesinde bulunan parka çadır kurdu. İnternette gördükleri iş ilanıyla hayatları kabus dönen aile, banyo ihtiyacını denizde karşılarken, yemeklerini ise ateşin üzerinde yapıyor.

Aksaray’da yaşayan ve mevsimlik işçi olarak çalışan 39 yaşındaki Boran Şahin, bir süre önce internette Antalya‘da tarım işi ile ilgili bir ilan gördü. İlan sahibiyle iletişim kuran Şahin, 3 buçuk ay sürecek iş ve kalacak yer temini vaadi ile aile üyelerini de alarak minibüsüyle Antalya’ya geldi.

AİLE, 13 GÜNDÜR ÇADIRDA KALIYOR

Düdenbaşı Mahallesi Yeni Hal Caddesi’ne çadır kuran 11 kişilik Şahin ailesi, kendilerine iş imkanı sunan kişinin aracılığıyla nar topladı, nar kasaları taşıdı ve çeşitli fabrikalarda çalıştı. 24 Ekim’den 28 Ekim’e kadar iddialara konu olan kişinin işinde çalışan aile, biriken 3 bin 700 TL’lik ücreti alamadı. Kalacak yer ve iş ümidiyle Antalya’ya gelen aile, 13 gündür çadırda kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir