İngiltere’de bir günde 6 bin 634 yeni vaka tespit edildi

Son 24 saatte İngiltere’de, 6 bin 634 yeni vaka ile günlük vaka sayısında rekor kırıldı

Koronavirüs salgını Avrupa’da etkisini arttırırken, birçok ülke salgında ikinci dalgayı yaşıyor.

İngiltere’de bugün korona virüs salgınında günlük vaka sayısında rekor kırıldı.

REKOR KIRILDI

İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 6 bin 634 yeni vakanın tespit edildiği, toplam vaka sayısının 416 bin 363’e ulaştığını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 40 kişinin virüs nedeni ile hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 41 bin 902’ye yükseldiğini açıkladı.

İngiltere’de dün ise 6 bin 178 vaka tespit edilmişti.

İngiltere de bir günde 6 bin 634 yeni vaka tespit edildi #1

“HEPİMİZ İÇİN SERT BİR UYARIDIR”

İngiltere Halk Sağlığı Tıbbi Direktörü Yvonne Doyle yaptığı açıklamada, günlük vaka sayısında yaşanan artışa değinerek, “Bu kaydedilen en yüksek sayı hepimiz için sert bir uyarıdır.

Sinyaller net, pozitiflik oranları tüm yaş gruplarında artıyor. Hastaneye kabul ve yoğun bakıma kabul oranlarında ani artışlar görmeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Doyle, “Virüsün kontrolüne yardımcı olmak ve risk altında olduğunuzu bilmenin en hızlı yolu olan Ulusal Sağlık Servisi’nin (NHS) yeni koronavirüs uygulamasını indirmek ve alınan yeni önlemleri takip etmektir” dedi.

İngiltere de bir günde 6 bin 634 yeni vaka tespit edildi #2

HÜKÜMET İŞTEN ÇIKARMALARI ENGELLEMEYE ÇALIŞIYOR

İngiltere Hükümeti, virüsün yayılmasını önlemek amacıyla ülke genelindeki kısıtlamaları artırırken, Ekonomi Bakanı Rishi Sunak maaşların desteklenmesi ve işsizliği önlemek için yeni destek programını açıkladı.

Maaş ödemeleri konusunda güçlük yaşayan işletmelere hükümetin destek olacağını belirten Sunak, maaş ödemelerinin 3’te 2’sinin hükümet tarafından karşılanacağını açıkladı. Bakan Sunak, bu destek ile işten çıkarmaların önleneceğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir