Başkan Soyer’den, Go Kart’a direnenelere destek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Parti Meclisi Üyesi Rıfat Nalbantoğlu  Güzelbahçe’de yapılmak istenen Go-Kart pistine karşı yapılan doğa nöbeti alanına giderek Başkan İnce’ye ve Güzelbahçelilere destek verdi.

Yaşanan krizden dolayı konuyla ilgili inceleme için Güzelbahçe’ye giden Tunç Soyer Başkan Mustafa İnce’den bilgi aldı. Go-Kart Pistine karşı yapılan doğa nöbeti alanından pist alanına kadar yürüyen başkanlar Go-Kart Pisti önünde basın açıklaması yaptı.

‘İzin vermeyeceğiz’

Halkın iradesine, doğayla yaşadığımız uyuma aykırı hareket edenler, rantsal ve ticari girişimler sonunda duvara toslayacak diyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Hiç bir yerinde bu duruma izin vermeyiz. İçinde yüzlerce yıllık zeytin ağaçlarının olduğu araziye marjinal tarım arazisi demek haksızlık. Bu yanlışı sürdürmelerine izin vermeyeceğiz. Elimizden geleni yapacağız. Sonuna kadar direneceğiz. Asla müsaade etmeyeceğiz. Sonunda hak ettiği gibi tarım arazisi olarak kalacak. Bizim asli görevimiz korumaktır. Güzelbahçe’nin güzel insanları bu duyarlılığı gösteriyor. Sonuna kadar omuz omuza direneceğiz. Önder olan, halkın hakkını savunan Güzelbahçe Belediye Başkanımızı kutluyorum. Tebrik ediyorum. Yeni dava açacağız. Ne gerekiyorsa yapacağız. Sonuçta bizler seçilmiş belediye başkaları olarak bizim irademize karşı hareket edenlere karşı ciddi bir izin vermeyeceğiz. Hukuku yolları sonuna kadar kullanacağız” dedi.

“Ben buradayım beni Makamda aramasınlar”

Mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini söyleyen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer ve Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyemiz Sayın Rıfat Nalbantoğlu’nun buraya doğa severlere ve Güzelbahçelilere gelmeleri güç verdi. Dün de milletvekillerimiz ve Belediye Başkanlarımız bizimleydi. Destekleri bizler için çok değerli. Bu makinalar buradan kalkmadığı sürece kimse beni makam odamda aramasın benim makam odam artık asırlık zeytinliklerin olduğu bu alandır. Tüm Güzelbahçelileri desteğe bekliyorum” diye konuştu.

Alanda bulunan halk ellerindeki pankartlarla Başkanlara destek oldu, ‘Doğaya asfalta hayır’, ‘Birleşe birleşe kazanacağız’ slopaganları atarak Go-Kart’ı ıslıklarla protesto etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir