Güne yükselişle başlayan dolar 7,31 ile tüm zamanların en yüksek seviyesinden işlem görüyor

Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7,31’den işlem görüyor. Aynı dakikalarda euro 8,65’ten, sterlin ise 9,59’dan alıcı buluyor.

Güne yükselişle başlayan dolar 7,31 ile tüm zamanların en yüksek seviyesinden işlem görüyor

07.08.2020 09:33 | Son Güncelleme: 07.08.2020 09:57

Dün yükseliş eğiliminde hareket eden dolar/TL, günü önceki kapanışa göre yüzde 2,7 değer kazancıyla 7,24’ten tamamladı. Dolar/TL, bugüne de artışla başlamasının ardından saat 09.50 itibarıyla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7,31’den işlem görüyor.

EURO VE STERLİN NE KADAR?

Aynı dakikalarda euro/TL 8,65’ten, sterlin/TL ise 9,59’dan satılıyor. Analistler, ABD’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında hayata geçirilmesi planlanan yeni teşvik paketinde anlaşma sağlanamaması ve ABD ile Çin arasında artan gerilimin piyasalar üzerinde baskıya neden olduğunu ifade etti.

‘PİYASALARDA YENİ BİR DENGELENME YAŞANABİLİR’

Dün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından yapılan açıklamaların, Kovid-19 salgını sonrası normalleşme adımlarının başladığına işaret ettiğini vurgulayan analistler, buna paralel fonlama maliyetlerinin de arttığını söyledi. Analistler, ekonomi yönetiminin normalleşme adımları ile piyasalarda yeni bir dengelenme yaşanmasının beklenebileceğini belirterek, bugün ABD’de açıklanacak temmuz ayı istihdam raporunun takip edileceğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir